Родила дете, па се фрлила од болница – драма на Гинекологија во Скопје, 39 годишна мајка се породила лесно но сакала да се убие

Синоќа 39 годишна тукушто породена мајка се фрлила од први кат на Клиниката за Гинекологија во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје. Според сознанијата на Фактор, кои ги потврди и …

Родила дете, па се фрлила од болница – драма на Гинекологија во Скопје, 39 годишна мајка се породила лесно но сакала да се убие Read More

Трагедија во Скопје: Загина малолетничка, откако била прегазена од мерцедес

На 30.06.2023 во 13.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Метохиска“ патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од Р.Н.(45) од Скопје удрило во малолетничка. Во несреќата …

Трагедија во Скопје: Загина малолетничка, откако била прегазена од мерцедес Read More

Јунската пензија ќе се исплаќа порано – еве по кој редослед

Владата на последната владина седница препорача предвремено да се исплаќа јунската пензија, и тоа според следниот редослед: Пензијата за оние пензионери кои добиваат со висина до 11.000 денари, исплатата да …

Јунската пензија ќе се исплаќа порано – еве по кој редослед Read More

Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО)

Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО) Најмалку 12 луѓе загинаа, а сè уште непознат број се повредени, во навивачко стампедо што синоќа се случи на фудбалски …

Голема трагедија на фудбалски натпревар – најмалку 12 загинаа (ВИДЕО) Read More

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот Денеска наутро во 6.50 часот, во Полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во сопствените …

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот Read More

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе!

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе! Ужас во Демир Капија. Неофицијално медиумите пренесуваат дека лице на возраст од …

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Двајца мртви – Прво си го убил соседот, а потоа си пресудил сам на себе! Read More

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок Жителите на Градишка ги шокираше необична глетка кога пијан маж целосно се соблекол, легнал …

(Видео) Пијан маж се соблекол, легнал на патот и симулирал пливање: жителите на Градишка во шок Read More

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага

На 14.05.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.В.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка М.В.(15), објави СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање …

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага Read More

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка

Музичарката и поранешна реалити ѕвезда Лана Токовиќ ненадејно починала, дознаваат српските медиуми. Лана неодамна била примена во болница, по што се случило најлошото. Инаку, според медиумите Лана немала никакви здравствени …

Тажна вест го потресе Балканот: Почина познатата српска пејачка Read More