Голема полициcка акција во Скопје, меѓу yaпceните дилepи на дpoга и учителка во основно

Голема полициcка акција во Скопје, меѓу yaпceните дилepи на дpoга и учителка во основно

Во тек е голема полициска акција во Скопје при што приведена е поголема група улични дилери на дрога.- пишува А1on.mk

Според првичните информации, уапсени се дилери на амфетамин, а меѓу уапсените е и учителка во основно училиште.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, но повеќе детали најавуваат за утре, по нејзиното завршување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *