(ВИДЕО) Почна да ја фаќа пејачката, по што изби општа TEПАЧKA на сцената

(ВИДЕО) Почна да ја фаќа пејачката, по што изби општа TEПАЧKA на сцената

Видеото можете да го погледнете на крајот од текстот со кликнување на линкот.

Пејачката Хајди Инфанте, внука на Педро Инфанте, икона на мексиканската кинематографија, во Изтапалапа доживеа cekcyyлен напад од лице кое очигледно беше во алкохолизиpaна состојба.

Напаѓачот е идентификуван како Кубанецот Јиан Лопез Семанат, а приказната вели дека тој непоканет се искачил на сцената и доброволно ја презеде улогата на забавувач.

Инфанте го трпеше малку и танцуваше со него, но дека немаше да заврши добро, можеше да се забележи кога и го предаде микрофонот и сепак остана на сцената, додека тој почна да ги чука членовите на бендот на главата.

Во тој момент Инфанте го удрил лесно по задникот за да му даде до знаење дека конечно треба да си замине, на што Кубанецот возврати фаќајќи ја за меѓуножјето.

Ова доведе до тепачka во која и пејачката беше влечена и удирана.

Бидејќи и несреќниот Јан Лопез Семанат е музичар, во меѓувреме се појавија информации дека тој е дел од бендот, но Инфанте цврсто ја демантираше таа приказна и истакна дека никој не го поканил на сцената.

Напаѓачот во меѓувреме бил уапсен и пуштен на слобода, а Секретаријатот за граѓанска безбедност (СГС) суспендирал двајца полицајци кои биле задолжени за безбедноста за време на настанот.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ(клик ТУКА)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *