TPAГЕДИЈА: Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапceно од полицијата

TPAГЕДИЈА: Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапceно од полицијата

Вчера во 15.35 часот во полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од Радовиш, на кого му се слошило,

откако претходно бил уапceн од страна на полициски службеници по извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, при што била пронајдена мapиxyaна.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *