Познатата фолкерка ја изневерил сопругот: Ги затекнала како излегуваат од дома, ЈАВНО откри се

Познатата фолкерка ја изневерил сопругот: Ги затекнала како излегуваат од дома, ЈАВНО откри се

Нела молчеше една година по разводот, но сега реши да зборува за се

Познатата фолкерка Нела Бијаниќ во една емисија откри дека и самата доживеала прељуба.

Имено, таа се навратила на периодот кога дознала за неверството на нејзиниот сопруг и открила шокантни детали.

Кога поднесов барање за развод, секој може. Семејството и бракот како институција ми е свето, јас сум пред се семејна жена.

Се разведов минатата година и мислев дека никогаш нема да го направам тоа. Не ми се допаѓа како се случи.

Се разведов поради неверство. За некои тоа не е нормално, но не го преболувам.

Јас сум добар човек, но не треба да ме лажат и мамат. Во секој случај, подобро е да се каже нешто. Би го надминала еднаш и никогаш повеќе – рекла Нела.

Потоа ги открила деталите за измамата.

– Од тоа би можел да напишам сценарио. Ова е периодот кога нашата приказна веќе беше при крај. Цело време молчев. Знаев и молчев.

Го пуштив да оди колку што можеше. Јас бев на горниот кат, а тој долу.

Тато ми рече дека не може да влезе низ вратата, а јас веднаш реков дека мора да има некој долу, но татко ми не веруваше. Слушнав дека разговара со некого, го чекав пред куќата да излезе.

Излегол со девојка, многу помлада од него. И реков никогаш да не доаѓа во куќата каде што живеам.

Не сакам измами, не сум од таа приказна. Во тој момент завршив се.

Засекогаш ќе остане татко на моето дете, затоа сега сме во коректни односи – одговори Нела во емисијата „Питам за друга“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *