ПОМЕШАЛ БАНАНА И ПИВО: По седум дена не можел да поверува што се случило

ПОМЕШАЛ БАНАНА И ПИВО: По седум дена не можел да поверува што се случило

Губењето на косата, познато и како алопеција или ќелавост е всушност губење на косата од главата или телото. Може да варира од мала област до целото тело.

Ова може да биде резултат на наследност, хормонални промени, болести или лекови.
Сите – мажи, жени и деца – можат да страдаат од оваа болест.

Ако моментално се борите со прекумерно опаѓање на косата, обидете се да го решите проблемот на најкреативен можен начин.

Овој неверојатен хербален рецепт може да помогне!
Најдобриот дел од овој лек е тоа што е целосно природен, без токсини, лесен за правење и без несакани ефекти.

Еве што ви треба.

Состојки:

* 1 живо јајце (само жолчка)
* ½ банана
* ½ чаша пиво (100 ml)
* 1-2 лажици мед

Подготовката на овој неверојатен и ефикасен рецепт не може да биде полесна. Само додадете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете хомогена смеса и изблендирајте.

Нанесете го медот на круговите залепени од кокопадот и оставете го неколку часа. Ако пределот се чувствува топло на допир, не грижете се, ова е добар знак дека лекот е ефикасен и вашата кожа добро реагира. Повторувајте ја оваа постапка барем еднаш неделно и наскоро ќе видите неверојатни резултати

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *