Знаете дека “Плавата Nivea” е добра, ама не ви го кажале СЛЕДНОВО

Знаете дека “Плавата Nivea” е добра, ама не ви го кажале СЛЕДНОВО

СИТЕ ЗНАЕМЕ ДЕКА ОВА Е ВИСКОКВАЛИТЕТЕН КРЕМ И ДЕКА НЕГОВАТА КОРИСТЕЊЕ ИМА МНОГУ ПРИДОБИ
Ги хидрира кутикулите. Нанесете Nivea крема и масирајте. За неколку минути ќе станат меки, што ќе го олесни отстранувањето со клешти.

Ги елиминира пукнатините на стапалата. Нанесете на стапалата, масирајте и облечете чорапи. Наутро ќе биде меко и негувано!

Анти ејџ за нанесување околу очите. Нанесете ја кремата Nivea на пределот околу очите кога одите на спиење и кажете им збогум на брчките.

Ги омекнува колената. Нанесете Nivea на колена и ќе видите како вашата кожа е омекната и затегната.

Помадата за коса. Ако сте направиле голема фризура, но имате некои непослушни прамени, едноставно ставете малку Нивеа на рацете и поминете со прстите низ косата и повторно ќе имате беспрекорна фризура.

Превенција на стрии после бременост. Нанесете Nivea крем на стомакот, градите и колковите за време на бременоста. Тоа ќе биде вашиот најдобар сојузник.

Совршено ги омекнува рацете. Ако имате груби раце, користете крем Нивеа за да ја вратите вашата мекост.

Навлажнувачки усни. Ладно суви усни. За да го избегнете ова, нанесете слој од кремот Нивеа.

По сончање. Доколку сте изгорени од сонце, нанесете слој од кремата Нивеа. Ќе ја ублажи болката.

Плускавци. Ставете Nivea изгореница за да спречите појава на плускавци. Предупредување! Ова решение важи само за мали изгореници!

Третира и спречува дерматитис. Нивеа е идеална за превенција и третман на дерматитис, бидејќи има исклучително густа текстура.

Длабока хидратација на лицето. Ако лицето ви е суво, нанесете добар слој крем, покријте го со влажна крпа и оставете да делува половина час. Потоа измијте се со млака вода и на лицето ќе си ја врати мекоста и влажноста.

Хидратација и избелување на лактите. Ако имате суви и темни лакти, нанесете крем Нивеа и тие ќе станат полесни и помеки.

Против темни кругови. Нивеа кремот е прекрасен за лекување и спречување на темни кругови. Доволно е да нанесете малку пред спиење, масирајте и измијте го лицето наутро!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *