Македонската полиција на нозе: Се трага по 16 годишна девојка, мајка ѝ се сомнева дека е е со Д.Ѓ. од Струмица

Македонската полиција на нозе: Се трага по 16 годишна девојка, мајка ѝ се сомнева дека е е со Д.Ѓ. од Струмица

Мајка ја пријавила својата мало летна ќерка за исчезната, а посочила и каде се сомнева дека може да биде.

Деталите во продолжение после рекламата.

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО 16 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД СТРУМИЦА – НЕЈЗИНАТА МАЈКА СЕ СОМНЕВА ДЕКА Е ЗАЕДНО СО Д.Ѓ СО КОГО БИЛА ВО ЉУБОВНА ВРСКА.

На 17.03.2023 во 19.55 часот во СВР Струмица, Н.Б.(36) од Струмица пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка Б.Б.(16). Според пријавеното, таа се сомнева дека е заедно со Д.Ѓ. од Струмица, со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *