УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Пронајдено е младо момче починато во својот дом

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА:
Пронајдено е младо момче починато во својот дом

Уште еден млад живот прерано згаснат.

Деталите во продолжение после рекламата.

Во неговиот дом во скопската населба Гази Баба вчера бил пронајден почи нат 41-годишен скопјанец, соопшти МВР.

„На 16.03.2023 во 13.40 часот во СВР Скопје е пријавено дека во својот дом на подрачјето на Гази Баба е пронајден поч инат А.З.(41).

Од ле кар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на нас илство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје“, велат од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *