ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер!

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА – Се удави познатиот актер!

Се удави познат австралиски актер: Отишол да ја посети мајка си, а пред трагедијата го објавил ова селфи од плажа

Човекот кој пред неколку дена трагично се удави на плажа во Западна Австралија е идентификуван како тамошниот актер Питер Харди.

Харди (66) беше најпознат по улогите во филмовите „Ќерките на Меклаод“, „Чопер“ и „Соседи“, пренесува news.com.au.

Актерот бил извлечен од водата минатиот четврток околу 10:40 часот, не давал знаци на живот. Случајни минувачи му пружиле прва помош до доаѓањето на Брзата помош, но немало начин да го спасат.

Харди замина во пет да ја посети мајка си. Живеел во Лондон. Непосредно пред трагедијата, актерот на интернет објави селфи од плажа, како и видео со натпис: „Повеќе причини да се биде среќен“.

Братот на актерот Мајкл изјави дека е скршен што неговиот брат починал.

„Почивај во мир, помал брат“, рече тој.

Се огласија многу пријатели. Оваа вест е толку потресна и шокантна“, изјави Рос Андерсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *