(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

(ВИДЕО) Еден човек загина, а 6 се повредени во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

Еден човек загина, а шест лица се повpeдени во масовна тепачка што се случила на пазарот во бугарскиот град Казанлак.

Според бугарските медиуми, една жена има скршена рака, а двајца мажи се во кpитична состојба.

Повpeдените се пренесени во Ургентниот центар во Казанлак.

Инци дентот се случил попладнево на пазарот во градот. Група мажи се степале со секири и мотики.

Полицијата многу брзо пристигнала на местото на настанот.

Околу 14 часот денеска 30-тина лица се степале на паркингот зад кооперативниот пазар.

Две групи од селата Тажа и Манолово, во општина Павел Бања, имале семејна расправија, а потоа дошло до крвопролевање.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *