Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите

Најнова вест: ПУKAЊЕ на автопатот Тетово – Скопје – Еве ги деталите!

СВР Тетово поднесе kpивична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични дела „тешки дела против општата сигурност“ во врска

со „предизвикување општа опасност“ и „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со огнено opyжje“, извести МВР.

– На 04.03.2023 на наплатна станица Желино, на автопатот Тетово-Скопје, по претходна расправија, пријавениот од пиш тол пykaл кон А.К.(34) и А.К.(32), двајцата од Скопје и им нанел повреди, соошти МВР.

ФОТО: Илустрација

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *