Албанка од Косово направи нешто што никој не го направил на Евровизија (ВИДЕО)

Албанка од Косово направи нешто што никој не го направил на Евровизија

ПОРАДИ ситуацијата во Украина, која триумфираше минатата година, Ливерпул и Англија се домаќини на престижното музичко натпреварување „Евровизија 2023“.

Албанската пејачка Албина, која по потекло е од Косово и Метохија, односно од Пеќ, привлече големо внимание во второто полуфинале на „Евровизија 2023“.

Таа настапуваше со целото семејство – односно со братот, сестрите, мајката и таткото, што никој досега не го направил на Евровизија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *