Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Едно лице загина, а едно лице е потешко повредено и итно пренесено во болница

Полиција/ Принтскрин

Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренесен во струмичката болница во тешката сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш, на влезот во селото Владевци, на крстосницата за селото Сушево.

Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, несреќата се случила во 18:40 часот, а во неа учествувале мотоцикл и автомобил.

Увидот на полицијата и јавен обвинител се уште трае, а патниот правец се уште е затворен за сообраќај во двата правци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *