Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш, полицијата трага

На 14.05.2023 во 21.30 часот во Полициската станица Радовиш, Н.В.(42) од Радовиш пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка М.В.(15), објави СВР Струмица.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *