МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот

МВР со детали за трагичната смрт на две лица во Демир Капија – Познат идентитетот

Денеска наутро во 6.50 часот, во Полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во сопствените домови со прострелни рани биле пронајдени Б. М. (34) и М. К. (72), двајцата од Демир Капија, велат од МВР.

Смрт кај двајцата констатирал лекар од Итната медицинска помош, а во координација со јавен обвинител на местото се врши увид“, соопшти МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *