ТЕШКА СООБРАЌАЈНА HECPEЌА НА ПАТИШТАТА ВО ДРЖАВАТА: Рено меган излета од патот – Млад маж итно пренесен во болница!

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА HECPEЌА НА ПАТИШТАТА ВО ДРЖАВАТА: Рено меган излета од патот – Млад маж итно пренесен во болница!

Нова тешка сообраќајна несреќа во Македонија.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 12.02.2023 во 00.24 часот во СВР Битола е пријавено дека на пат од с.Вашарејца и с.Бучин, во близина на крстосницата кај с.Свето Тодори,

В.Б.(30) од с.Врбоец, крушевско, кој управувал патничко возило „рено меган“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал од патот.

Во нecpќата со тешки телесни повpeди се здобил В.Б., констатирани Клиничката болница Битола.

За случајот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *