(ВИДЕО) 17 СЕКУНДИ ПРЕД 3EMJOTPECOT ВО ТУРЦИЈА СЕ ПОЈАВИ ОВА НА НЕБОТО И ГИ ОСТАВИ СИТЕ ВО Ш0К – турските медиуми објавија снимка

Никој не претпоставувал што ќе се случи…

(ВИДЕО) 17 СЕКУНДИ ПРЕД 3EMJOTPECOT ВО ТУРЦИЈА СЕ ПОЈАВИ ОВА НА НЕБОТО И ГИ ОСТАВИ СИТЕ ВО Ш0К – турските медиуми објавија снимка

МИСТЕРИОЗЕН „ОБЈЕКТ“ СНИМЕН САМО 17 СЕКУНДИ ПРЕД ЗЕМЈОTPECОТ

(ВИДЕО) 17 СЕКУНДИ ПРЕД 3EMJOTPECOT ВО ТУРЦИЈА СЕ ПОЈАВИ ОВА НА НЕБОТО И ГИ ОСТАВИ СИТЕ ВО Ш0К

– турските медиуми објавија снимка

Илјадници луѓе останаа без своите домови по страотниот земјотрес кој погоди 10 провинции во Турција и делови од Сирија во понеделникот рано утрото.

Во потресот од 7,7 степени по Рихтеровата скала досега загинаа над 21 илјади луѓе, а спасувачките екипи и по 100 часа поминати под урнатините секојдневно спасуваат живи луѓе.

И додека сите очи се вперени кон рушевините и преживеаните, турските медиуми четири дена по земјотресот објавуваат видео снимка на која се гледа мистериозна светлина и „објект“ кој го прелетува небото и тоа 17 секунди пред катастрофалниот удар.

Сето ова е забележано од една надзорна камера, а целата ситуација е се повеќе од сомнителна…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *