Безживотно тело извлечено од реката Вардар

Безживотно тело извлечено од реката Вардар

Вчера во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во с.Огњанци, скопско, било забележано тело на машко лице.

– Телото било извадено од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *