УЧЕНИЦИТЕ ВРАТЕНИ ДОМА: Учителката Марија загина утрово во трагична несреќа пред семејната куќа

Страшна трагедија утрово, учителката Марија ја снајде тешка трагедија, за жал, таа им подлегна на повредите.

Сообраќајна несреќа се случи утрово на улицата во Бања Лука, во која загина едно лице.

Како што соопшти Окружното јавно обвинителство Бања Лука, утринава околу 6 часот и 58 минути дошло до придвижување на претходно стартувано патничко моторно возило марка „Опел“, при што загина Бузаџија Марија (44), родена 1979 година од Бања Лука.

– Истрагата ја спроведе дежурниот обвинител на Окружното јавно обвинителство Бања Лука, Блажиќ Жељко, заедно со полициски службеници од Полициската станица за безбедност во сообраќајот Бања Лука. Обвинителот нареди да се преземат сите потребни истражни дејствија и мерки за утврдување на сите околности на настанот, а наредена е и обдукција на безживотното тело, која ќе се изврши во Институтот за судска медицина на Република Српска – информираат од Окружно обвинителство.

Српскаинфо објави дека се работи за наставничка во ОУ „Доситеј Обрадовиќ“, а несреќата се случила во близина на семејната куќа во населбата Павловац во Бања Лука.

– Утрово слушнавме за трагичната вест. Ве молиме контактирајте со полиција, ги известивме родителите кои дојдоа да ги земат учениците и да ги однесат дома – изјави соговорникот на Српскаинфо во „ОУ Доситеј Обрадовиќ“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *