Остатоци од човечки труп пронајдени во стан во Струмица

Остатоци од човечки труп пронајдени во стан во Струмица

Вчера во стан на улица „Јанко Цветинов“ во Струмица биле пронајдени остатоци од човечки труп.

Веста за МИА ја потврдија и од полицијата и од Основното јавно обвинителство Струмица.

Од СВР Струмица информираа дека вчера било пријавено дека во станот бил пронајден човечки труп. Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Од Основното јавно обвинителство потврдија дека биле пронајдени остатоци од човечки труп. Оттаму повеќе информации за идентитетот на лицето и можните причини за смртта најавуваат по завршувањето на обдукцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *