Голема трагедиja во Македонија: Воз се заби во автомобил – Има загинат и повpeдени!

Голема трагедиja во Македонија: Воз се заби во автомобил – Има загинат и повpeдени!

Страшна неcpеќа ја потресе Македонија.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 24.02.2023 во 03.55 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на патниот правец помеѓу Железничка станица „Галичани“ и Железничката станица Прилеп, воз удрил во патничко возило „мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(39) од Прилеп.

На местото на несреќата починал M.Д., а со повреди се здобиле сопатниците Т.Х.(40) и Г.Б.(39), двајцата од Прилеп, констатирани во Општата болница во Прилеп.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *