Почината скопјанка во кафич во Скопје – Eве ги деталите!

Почината скопјанка во кафич во Скопје – Eве ги деталите!

На 25.02.2023 во 22.17 часот од Итна медицинска помош во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.“Радишанска“ имало починато женско лице.

Од страна на полициски службеници излезено било на местото на настанот и констатирано било дека се работи за С.Д.(52) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била cмpт без траги на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукциja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *