Тешка сообраќајна нecpeќа во Македонија: Има повpeдени!

Тешка сообраќајна нecpeќа во Македонија: Има повpeдени!

Нова несреќа на патиштата во државата.

Детачите во продолжение после спонзорираната реклама.

На 01.03.2023 во 00.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Охрид – Св.Наум во Охрид, патничко возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.С.(18) од Охрид излетало од коловозот.

По несреќата, возачот М.С. и сопатниците К.Т.(22) и Т.В.(34), двајцата од Охрид, биле пренесени во специјалната болница „Св.Еразмо“,

каде на М.С. и сопатникот К.Т. им биле констатирани тешки телесни повреди, додека на сопатникот Т.В. му биле констатирани телесни повреди.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *