Голема тpaгедиja- Родителите неутешни: Анастасија и близначките пронајдени мpтви – Тргнале на одмор и загинале

Голема тpaгедиja- Родителите неутешни: Анастасија и близначките пронајдени мpтви – Тргнале на одмор и загинале.

Телото на студентката Анастасија, која беше прогласена за исчезната по судир на патнички и товарен воз во Грција, беше пронајдено во остатоците од возот.

До неа се пронајдени телата на нејзините братучетки близначки Томи и Крис, кои се идентификувани со ДНК анализа.

Трите студирале во Солун и решиле за време на продолжениот викенд да отпатуваат во родниот град.

Сите три биле во патничкиот воз во моментот на несреќата и за жал го загубиле животот, пишува Прототема.

Родителите на близначките, кои случајно се сопственици на познат ресторан, морале да отпатуваат во Лариса за да дадат примерок од ДНК, кој потврдил дека починатите девојчиња се нивни ќерки.

Да потсетиме, во сударот на два воза во Грција загинаа најмалку 43 лица, а околу 80 се повредени. Властите соопштија дека несреќата била предизвикана од човечка грешка, а шефот на станицата Лариса бил уапсен и обвинет за y6иство од небрежност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *