(ВИДЕО) Вонредна вест: Има повpeдени и загинати лица – Eкcплодиpa 6oмба во Основниот суд во Подгорица

(ВИДЕО) Вонредна вест: Има повpeдени и загинати лица – Eкcплодиpa 6oмба во Основниот суд во Подгорица.

Во подгоричкиот суд утрово експлодирала 6oмба.

Неофицијално има загинати и повpeдени, пренесува РТЦГ, не прецизирајќи за колку лица станува збор.

Црногорскиот весник „Дан“ пишува дека починало едно лице.

Според првите информации од полицијата, едно лице ја активирало 6oмбата на влезот во судот.

Во моментот на екcплозиjaта во судот имало голем број луѓе. На терен се екипи на Брза помош, полиција и противпожарна единица.

Видеото погледнете го ОВДЕ(клик ТУКА).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *