Тежок ден за семејството на Јелена Карлеуша: Пејачката е скршена од болка

Тежок ден за семејството на Јелена Карлеуша: Пејачката е скршена од болка

На денешен ден во домот на Јелена Карлеуша владееше тага.

На денешен ден пред четири години почина новинарката и радио водителка Дивна Карлеуша. Дивна беше една од омилените јавни личности.

Taa беше голем професионалец, објективна, фер, секогаш подготвена да им помогне на сите, а приватно беше бистра, духовита, лојална пријателка, а пред се беше прекрасна мајка.

Поради смртта на Дивна, се уште владее тага во домот на Јелена Карлеуша, која и по четири години не се помири со смртта на својата сакана мајка.

‒ Како ќерка бев исклучително приврзана за неа. Губењето на Дивна беше остварување на најголемиот животен страв.

Почина, да биде уште полошо, во период кога ми беше најтешко и приватно и професионално и кога целиот свет ми се уриваше, јавно, на сите насловни страници.

Како животот да го смислил најлошото можно сценарио да види глушец како игра на рингла. Вака во експерименти ги мачат животните – изјави претходно Јелена.

Пејачката призна дека тагата што ја доживувала влијаела и на нејзиниот физички изглед.

– Носев перика речиси една година, бидејќи косата ми падна од стрес. Тоа не е познато. попуштив.

Нема пострашна работа од некој како мене, кој се бори и победува во секоја ситуација, а не може да спаси некој што најмногу го сака на светот. Ми се лизгаше од раце и не можев да ја спасам – признала Карлеуша.

И денеска, кога се навршија четири години од смртта на Дивна, тагата во домот на Јелена Карлеуша не стивнува, бидејќи покрај неа, за Дивна неизмерно страдаат и ќерките на Јелена, кои беа исклучително приврзани за нивната баба.

И денес, како и на секоја годишнина или роденден на Дивна, Јелена на својот Инстаграм профил објави своја фотографија со зборовите колку ја сака и ѝ недостига.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *