Ужac: Маж си ја пpeтепал сопругата заедно со нејзината мајка!

Содржината следува после спонзорираната реклама.

Ужac: Маж си ја пpeтепал сопругата заедно со нејзината мајка!

47-годишен скопјанец е уапceн откако ги нападнал сопругата и нејзината мајка, соопшти МВР.

„На 02.03.2023 во 23.15 часот на подрачјето на Бит-пазар, полициски службеници го лишиле од слобода И.И.(47) од Скопје,

затоа што во семејниот дом физички ги нападнал неговата 45-годишна сопруга и нејзината мајка“, велат од полицијата.

Осомничениот бил задржан во полициска станица, со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот

од Единицата за насилен криминал – Одделение за семејно насилство при СВР Скопје ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *