Вонредна вест: Пукотници во Тетово, две лица итно пренесени во болница

Целата содржина продолжува после рекламата.

Текстот во продолжение после рекламата.

Вонредна вест: Пукотници во Тетово, две лица итно пренесени во болница

Тетовската полиција извести дека вчера во 11.20 часот на наплатна станица „Желино“, Џ.А (40) од Тетово,

по претходна расправија, со пиштол пукал кон А.К.(34) и неговиот брат А.К.(32), при што двајцата се здобиле со повреди.

Ранетите А.К. и А.К. биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје каде им е укажана лекарска помош.

Јавен обвинител и полициски службеници од СВР Тетово извршиле увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *