BOHPEДНА ВЕСТ: Полицијата на нозе – Исчезна малолетно момче, ова се деталите!

BOHPEДНА ВЕСТ: Полицијата на нозе – Исчезна малолетно момче, ова се деталите!

Братот на 26-годишно момче од Скопје вчера пријавил во полиција дека тој се оддалечил од нивниот дом, соопшти МВР.

„На 04.03.2023 во 08.00 часот во СВР Скопје, М.К.(32) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат С.К.(26)“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР велат дека преземаат мерки за да се пронајде момчето.

Да потсетиме, на 02.03.2023 во 15:00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од домот се оддалечила нивната штитеничка И.П.(17).

Според пријавата, таа и претходно се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *