Tpaгедија: Младо момче почина откако си ја повpeдил главата при пад од мотор

Целата содржина во продолжува после рекламата.

Tpaгедија: Младо момче почина откако си ја повpeдил главата при пад од мотор

Вчера во Кочани, жител на градот бил пронајден мртов во својот дом, откако ноќта паднал од мотор, но иако ја повредил главата, не сакал да оди на лекар, соопшти МВР.

„На 04.03.2023 во 09.00 часот во СВР Штип било пријавено дека во својот дом во Кочани бил пронајден починат Г.П.(45) со повреда на главата.

Според пријавеното, околу 00.30 часот, пред неговиот двор паднал од мотоцикл и се здобил со повреди,

а со помош на сосед бил внесен во домот, но одбил да оди на лекар“, велат од полицијата.

Полицајци извршиле увид, а по наредба на обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *