Голема трагедија го потресе фудбалскиот свет: Млад фудбалер доживеа срцев удар и почина на пат кон болница.

Целата содржина во продолжение после рекламата.

Голема трагедија го потресе фудбалскиот свет: Млад фудбалер доживеа срцев удар и почина на пат кон болница.

Oд Брегот на Слоновата Коска ни пристигнува тажна вест.

ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА КРАЈОТ ОД ТЕКСТОТ.

Младиот 21-годишен фудбалер Мустафа Сила се онесвестил за време на натпревар и починал на пат кон болницата.

Од минатиот септември Сила го носеше дресот на Расинг, а во натпреварот против Сол тој ненадејно се онесвести.

Веднаш интервенираше и брзата помош, сепак клубот подоцна потврди дека го загубил животот на пат кон болницата како последица на срцев удар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *