BOHPEДНА ВЕСТ: Пукање во Скопје ПРЕД МАЛКУ, НЕОФИЦИЈАЛНО ДВЕ ЛИЦА СЕ MPТВИ, ИМА И PAHEТИ

BOHPEДНА ВЕСТ: Пукање во Скопје ПРЕД МАЛКУ, НЕОФИЦИЈАЛНО ДВЕ ЛИЦА СЕ MPТВИ, ИМА И PAHEТИ

Страшна вест ја потресе Македонија предмалку.

Пykaње од калашникови во Скопје. Има мртви и ранети. – пишува Курир.мк

Пукање ја вознемири попладнево Македонија пред неколку минути, во кое според првичните информации има двајца загинати.

Според првичните неоfицијални информации, пукањето се случило на чаирската улица „Самоилова“.

Како што неофицијално дознаваме од првичните извори од терен, пукањето се случило во близина на кафе барот „Шиша“, каде неколку лица пукале од калашникови.

Покрај загинатите, во инцидентот има и ранети лица.

Повеќе детали очекуваме наскоро…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *