Детали за смртта на Sвезда Гранда: Немања доживеа нecpeќа, па истрча преку автопат, полицаецот го предупреди за автобусот

Детали за смртта на Sвезда Гранда: Немања доживеа нecpeќа, па истрча преку автопат, полицаецот го предупреди за автобусот

За страшната несреќа е известено и надлежното обвинителство, по што е наредена обдукција на телото и сите други дополнителни вештачења кои ќе помогнат во истрагата.

Пејачот и поранешен учесник на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, Немања Вуковиќ (23) загина синоќа во страшна несреќа кај Добановци, откако во него удрил автобус и загинал на лице место.

Имено, како што открил за Телеграф извор близок до истрагата, Немања трагично загинал откако се обидел да го прегази автопатот по несреќата што ја доживеал.

– Немања имал сообраќајна незгода додека возел, имено, најверојатно поради дефект на гума, пејачот изгубил контрола и удрил во тротоарот. Во тој момент на патот излетаа пластичните делови од автомобилот.

Зад него имало две возила и тие се судриле. Тој судар не е директно поврзан со несреќата на Немања. Младиот пејач излегува од автомобилот за да види што се случило, а преку патот на другата лента на автопатот е полицаец кој му вели да остане со своето возило додека не провери во каква состојба се возачите во другите две возила. , кој се судриле неколку моменти подоцна – вели нашиот извор близок до истрагата.

Иако истражниот полицаец го предупредил да не мрднува од возилото, младиот пејач од засега неутврдени причини се обидел да претрча преку автопатот.

– Пејачот потоа во следниот момент, не слушајќи што му кажува полицаецот, од непознати причини се обидел да го прегази автопатот кога на него налетал автобус и го усмртил на лице место – изјавил изворот за Телеграф и додал:

– Останатите двајца возачи се сослушани во станица, а против еден од нив, кој е државјанин на Украина, ќе биде поднесена кривична пријава – открива изворот.

Инаку, за страшната несреќа е известено и надлежното обвинителство, по што е наредена обдукција на телото и сите други дополнителни вештачења кои ќе помогнат во истрагата.

– За случајот со смртта на младиот пејач е известено надлежното обвинителство кое наложи обдукција, како и сите дополнителни вештачења – вели изворот.

Третото основно јавно обвинителство во Белград побара од полицијата да поднесе пријава за несреќата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *