Наставничка нападнала ученик во основно училиште

Наставничка нападнала ученик во основно училиште

Вчера се случил инцидент во основно училиште во Гостивар, каде што бил нападнат ученик од наставничка.

СВР Тетово информира дека вчера во 16 часот и 10 минути, 45-годишниот гостиварец Џ.Б. пријавил дека околу 9:50 часот во гостиварско основно училиште, во кое учел, неговиот малолетен син физички бил нападнат од наставничка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *