TPAГЕДИЈА: Загина возач на „голф“, удрил во столб на патарина

TPAГЕДИЈА: Загина возач на „голф“, удрил во столб на патарина

Во сообраќајна нecpeќа на патарината кај кумановско Романовце загина возач на автомобил со скопски регистрации.

Несреќата се случила рано утрово на лентата во правец од Скопје кон Куманово. Возилото се забило во бетонски дел на патаринат по што избил и пожар.

Возачот загинал на лице место, а во интервенцијата учествувале кумановските пожарникари кои го сечеле автомобилот за да го извлечат загинатиот, пренесува порталот KumanovoNews.

Полицијата засега нема информации за идентитетот на загинатиот.

-На 09.03.2023 околу 03.27 часот во СВР Куманово било пријавено дека на наплатна станица „Романовце“ на автопат Скопје – Куманово, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки удрило во столб на наплатната станица, при што настанал пожар на возилото.

Притоа, на местото починал возачот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово и од вработени во наплатната станица.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово, информира МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *