Ужac во Македонија: Уште една жена жртва – Сопругот со дрво ја тепал, баш на 8-ми март!

Ужac во Македонија: Уште една жена жртва – Сопругот со дрво ја тепал, баш на 8-ми март!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Токму на празникот на жената, штипјанка била жртва на семејно наcилcтво. Сопругот ја нападнал со дрвен предмет. 

-На 08.03.2023, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(54) од Штип затоа што околу 17

часот во семејниот дом со дрвен предмет ја нападнал неговата сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *