Познат идентитетот на киднапepите на внукот на Љубе Бошковски

Познат идентитетот на киднапepите на внукот на Љубе Бошковски

На 8.3.2023 од полициски службеници од СВР Скопје се уапсени В.М. и С.Ч.,

поради сомнение за нивна инволвираност во случајот во врска со исчезнатото лице С.К.(26) од Скопје, велат од полицијата за „А1он“.

„Двете лица денеска (09.03.2023) се изведени пред ОЈО Скопје, а потоа и пред Судија на претходна постапка, при што им е одредена мерка притвор во траење од 48 часа“ велат од МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *