ОГРОМНА ТАГА- Почина познатиот актер, имаше само 29 години!

ОГРОМНА ТАГА- Почина познатиот актер, имаше само 29 години!

Ирскиот актер е познат по улогите во сериите „First Dates Ireland“ и „My Yellow Brick Road“.

Актерот Џордан Данбар ја загуби битката на животот на 29 години, пишува Daily Mail.

Ирскиот актер е познат по улогите во сериите „First Dates Ireland“ и „My Yellow Brick Road“.

По повод неговата смрт објави и ирската државна телевизија РТЕ:

– Многу сме тажни што кога слушнавме за смр тта на Џордан Данбар. Џордан се појави на „First Dates Ireland“, а беше дел и од серијата „My Yellow Brick Road“.

– Прерано замина прекрасен талент. Наше длабоко сочувство до неговите најблиски – се вели во соопштението.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *