СЕМЕЈНА ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Баба и дедо си го истепале 27 годишниот поранешен зет!

СЕМЕЈНА ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Баба и дедо си го истепале 27 годишниот поранешен зет!

Дваесет и седумгодишен тетовец вчера (9 март) во 10 часот и 55 минути во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу

16 часот и 30 минути во тетовско Јажинце бил физички нападнат од родителите на неговата поранешна сопруга.

Пријавените денеска се повикани во Полициското одделение Теарце и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *