НАЈПОЗНАТИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ЈАВНО ПРИЗНА: „Јас сум геј“

НАЈПОЗНАТИОТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ЈАВНО ПРИЗНА: „Јас сум геј“

Младиот пејач сними спот со јутјуберката Леа Станковиќ

Српскиот претставнк на Евровизија оваа година сними видео со јутјуберката Леа Станковиќ, што предизвика многу коментари.

Овој млад човек привлече големо внимание кај луѓето ширум Србија, но сепак малкумина знаат кој е тој.

Лука се занимава со авторска музика од 2005 година, а на 12 години почнал да пишува текстови, а четири години подоцна да компонира музика и да пишува аранжмани.

Вниманието го привлекува и со својот изглед и се труди на своите песни да им даде поинаков, како што вели, автентичен изглед.

Српскиот претставник на Евровизија, Лука Блек, односно Лука Ивановиќ објави видео во кое ја признава својата сексуална ориентација.

Младиот пејач сними видео со јутјуберката Леа Станковиќ, што веднаш предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.

– Кога читаме коментари со омраза дека сум геј – пишувало во описот на видеото, во кое гледаме како двајцата пристапуваат кон бакнување, а потоа вели на англиски.

– Јас сум геј – рекол Лука Блек.

Песната „I’m just sleepy“ ја опишува мантрата на луѓето кои замижуваат пред проблемите и не се трудат да ги решат, објасни победникот на Евровизија, Лук Блек, кој рече дека ќе почне да се подготвува за својот настап во Ливерпул.

И покрај тоа што победи со песната Само ми се спава, Лука Ивановиќ изјави дека по победата не можел да заспие.

– Се уште не сум сигурен дали сонувам или се разбудив – изјави Лук Блек, победникот на синоќешната Евровизија во утринската програма на РТС.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ(клик ТУКА)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *