За малку ќе НАСТРАДАШЕ: На познатиот пејач од ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД му падна КРОВ на ГЛАВА!

За малку ќе НАСТРАДАШЕ: На познатиот пејач од ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД му падна КРОВ на ГЛАВА!

Работата на пејачите изгледа дека е многу лесна и убава, но поранешната ѕвезда на „Гранд“ Немања Ѓурѓевиќ може да ве увери во спротивното, бидејќи покрив му паднал на глава за време на настап.

Немања се сети на овој необичен концерт за Гранд и тоа на необичен начин, бидејќи во текот на разговорот насмеано бега од ѕидот плашејќи се да не му падне фасадата на студиото во Кошутњак.

„Не се плашам, разговараме со насмевка, но чекаме покривот да ни падне на глава (смеа). Се шегувам, никогаш не треба да се плашиме во животот, ако ни е судено… – ја започна приказната Немања и призна дека на неговите настапи врнело се и како покривот му се срушил на глава.

„На моите настапи ми паднаа секакви работи, чаши, шишиња… Имаше некое лошо време и покривот ми падна на глава, но не бев повреден.

Беше на приватна забава во Ваљево, работевме под покриена градина и почна да врне силен дожд, а претпоставувам дека покривот не можеше да ја задржи водата, само одеднаш падна. Водата падна директно на струја, беше на клавијатурите, музичарите.

Само што се тргнавме на страна и јас завршив со пеењето тој ден – се присетува пејачот за Гранд.

Денеска со насмевка се сеќава на оваа несреќна анегдота и гордо истакнува дека сиот труд се исплател.

Посебно е задоволен што во последно време работи како никогаш досега и што не успева да одговори на некои барања.

„Навистина е започнато во последно време, само нека работи, секогаш ќе одговарам. Каде и да можам да одам, ќе одам.

Менаџерите пред некој ден ме известија дека ми закажале два настапи во текот на денот и немам проблем, се додека се блиску.

„Еден ден ќе ме слушнете како пеам преку ден во Сараево, а за неколку часа во Белград“, се пофали Ѓурѓевиќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *