ХИТ ВИДЕО: Македонија ја доби својата „Кралица на бакшишот“

Текстот продолжува после рекламата.

ХИТ ВИДЕО: Македонија ја доби својата „Кралица на бакшишот“

ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА КРАЈОТ ОД ТЕКСТОТ.

Општо познато е дека многу наши познати фолк пејачи и пејачки најмногу пари заработуваат на настапи на кои што добиваат бакшиш од гостите.

Добро познато е дека српската пејачка Теа Таировиќ во овие моменти е една од најпознатите пејачки во регионот, а од настапи речиси да не може да крене глава.

Таа неодамна ја доби и титулата „кралица на бакшишот“, бидејќи нема натап каде таа не се враќа со полни раце пари.

Овој период Теа како и другите познати пејачки имаат скоро секоја вечер настапи ширум регионот и Европа.

Ако Теа Таировиќ е наречена „Кралица на бакшишот“ на Балканот, тогаш и Македонија си има својата „Кралица на бакшишот.“

Имено, видео објавено на социјалната мрежа Фејсбук деновиве стана вирално и има повеќе од 140 000 прегледи.

На видеото се гледа како пејачка, непозната за нашата редакција пее балкански хит и во неа држи десетици банкноти од по 1000 денари.

Видеото веројатно е снимено во македонски локал, а корисникот кој го споделил не оставил повеќе податоци.

Видеото погледнете го на следниот ЛИНК

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *