Во местото каде што ЖИВЕАТ многу наши македонци во Германија: Загинаа четворица фудбалери во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе

Во местото каде што ЖИВЕАТ многу наши македонци во Германија: Загинаа четворица фудбалери во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе

Четворица членови на германскиот клуб од пониската лига Алеманија 05 загинаа во страшна сообраќајна несреќа во близина на Карлсруе.

Tекстот продолжува веднаш по рекламата.

Меѓу загинатите има двајца фудбалери, физиотерапевт и поранешен фудбалер на клубот.

Тие се враќале дома од забава во клубот. Несреќата се случила на само неколку десетици метри од просториите на клубот еден час по полноќ меѓу саботата и неделата.

Според полицијата, автомобилот со четворицата се излизгал и излегол на спротивната сообраќајна лента каде се судрил со такси. Возачот на автомобилот и неговите тројца сопатници загинале на лице место.

Во сообраќајната несреќа загинало и едно лице од таксито. Во него покрај возачот имало и двајца браќа, а еден од нив за жал загинал.

Возачот и уште еден сопатник од таксито се тешко повредени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *