ВОНРЕДНА ВЕСТ: Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“ (ФОТО)

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“ (ФОТО)

Велосипедист е повреден откако во него удри автомобил на улица Љубљанска спроти ТЦ „Сити Мол“.

Од МВР засега немаат детали за карактерот на повредите и посочуваат дека увидот е во тек.

Во близина на местото каде е паднат велосипедот има два пешачки премини но непознато е дали велосипедистот бил удрен во моментот кога поминувал улица.

На терен е полиција а повеќе детали се најавени за подоцна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *