Ја паметите ли: Почина познатата актерка од серијата „Касандра“

Ја паметите ли: Почина познатата актерка од серијата „Касандра“

Венецуелската актерка Нури Флорес почина на 80-годишна возраст. Во Македонија се прослави со улогата на злобната Херминија во популарната серија „Касандра“.

Според извештаите, таа ја загубила битката со опасна болест, pakoт, со кој долго време се борела.

Пријателите и семејството се збогуваат со актерката преку социјалните мрежи.

Да потсетиме, Нури својата актерска кариера ја започна во 1959 година, а покрај во серијата Касандра беше и во теленовелите „Слугинката и сенаторот“, „Духот на Елена“, „Ангелот одмаздник“ и многу други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *