Омилениот турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада девојка (ФОТО)

Омилениот турскиот актер Озџан Дениз се венча со својата 23 години помлада девојка (ФОТО)

Турскиот глумец Озџан Дениз (50) се ожени со модната дизајнерка Самар Дагдар. Тие деновиве се на меден месец во Дубаи, пренесуваат турските медиуми.

Се запознале на почетокот на 2021 година, а се венчале на крајот на јануари годинава. Самар е дизајнерка од Иран, и е 23 години помлада од турската ТВ-ѕвезда.

Глумецот, познат по повеќе турски серии, важи за заводник со турбулентен живот. Во 2018 година тајно се ожени со Фејза Денис со која доби и дете.

Тие се разведоа само една година подоцна, па имаа долга судска битка за старателството над нивниот син Кузеј.

– Го гледам син ми четири пати месечно. Тоа не е доволно ниту за мене, ниту за мојот син. Сега 10 дена се немам слушнато со него. Денеска му е роденден, ниту можам да го видам, ниту да го чујам.

Барам од судот – доделете ми апсолутно старателство над него. Ова ми го уништува животот, не можам веќе да го правам ова, изјави Денис неодамна во Судот.

На крајот, судијата ѝ додели старателство на мајката, но бројот денови што таткото може да ги мине со својот син бил зголемен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *