МВР со детали за средношколецот кој беше пронајден мpтов во Скопје

МВР со детали за средношколецот кој беше пронајден мpтов во Скопје

Средношколец од скопската гимназија „Георги Димитров“ бил пронајден починат, а веста на социјалните мрежи вчера ја објави професорката Виолета Ачковска, по што побаравме детали од МВР.

– На 12.03.2023 во СВР Скопје е пријавено дека на плочник пред зграда на подрачјето на Центар е пронајден починат Ј.Т.(18).

Извршен е увид од страна на полициски службеници и по насока на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција, при што е утврдено дека починал поради повреди настанати од пад од висина, информира МВР за „Скопје Инфо“.

Извор: Скопје Инфо

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *