Ѕвездата од Гранд го покоси вирус, се огласи од кревет: Не можам повеќе да издржам, ова е пекол!

Ѕвездата од Гранд го покоси вирус, се огласи од кревет: Не можам повеќе да издржам, ова е пекол!

„ЌЕ ПОЛУДЕМ, ОВА Е ПЕКОЛ“: Љуба Перучица го зафати вирус, се огласи од креветот – повеќе не може да издржи

Пејачот Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина Колозеус ги загрижија своите следбеници со најновите објави.

Имено, тие на Инстаграм се снимале видно бледи и исцрпени, не можеле да станат од кревет, а како што велат, вирусот ги „покосил“.

Љуба сега повторно се огласи на мрежите, го објави видеото, и истакна дека ова е пекол што му се случува.

– Велат дека овој вирус трае две недели, а сега имам 38,5 години. Ќе полудам ако треба да лежам 14 дена со оваа температура, ова е пекол – изјави Љуба.

Тој истакна дека ги зема сите потребни лекови, јаде здрава храна, но ништо не му помага.

-Верувајте ми, пијам се, антибиотик, пробиотик, сируп против кашлица, имунизатор, вдишување и сето тоа капење во алкохол за да ја намалам температурата пред спиење бидејќи ќе биде 39,5 степени.

Јадам супи, овошје, лимонада, шербет. чаеви… земам буквално се и пак цел ден горам. Ова е пекол – напиша Љуба на својот Инстаграм профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *