(ВИДЕО) Познат идентитетот на тенисерката која пренесуваше дpoга од Копаоник: „Во Ш0K сме, не ни се верува дека Јелена го направи тоа“

(ВИДЕО) Познат идентитетот на тенисерката која пренесуваше дpoга од Копаоник: „Во Ш0K сме, не ни се верува дека Јелена го направи тоа“

„Таа цел живот тренира тенис, професионално се занимаваше со тоа. Беше на разни натпревари, во нејзината соба има безброј пехари и медали.

Замина на друг курс по економија, доби дури и стипендија преку тенис“, раскажува за српски „Блиц“, познаничка на Јелена М., која вчера беше уапсена откако во автомобилот „Смарт“ што го возела биле откриени 8,5 килограми мариxyана.

Новинарите на „Блиц“ денеска го посетиле родното место на уапсената тинејџерката, каде соседите се во шok откако дознале дека таа превезува дpoга.

Многумина од нив не можат да поверуваат дека мариxyaната е нејзина, бидејќи како што велат потекнува од нормално семејство, пренесуваат српските медиуми.

– Некое време размислуваше да замине во странство да студира. Имала повреда на раката, па престанала професионално да се занимава со тенис и почнала да тренира деца.

Се шokирав кога слушнав, не ми се верува дека е нејзина. Мајка и е учителка, а татко и камионџија – вели соседот.

Таа додава дека тие се нормално семејство и дека никој никогаш немал проблем со нив.

– Таа има 17-годишна сестра. Имаше долга врска, цело време одеше кај дечкото, но тука живее со родителите – додава соговорникот на српски Блиц.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *